В Острозі провели Перший хоровий фестиваль «Великодні зустрічі у Свято-Богоявленському соборі»

15 травня 2016 року у Свято-Богоявленскому кафедральному соборі м. Острог відбувся Перший хоровий фестиваль «Великодні зустрічі у Свято-Богоявленському соборі».

Ініціаторами проведення заходу виступили громада собору (настоятель –  прот. Олександр Максимюк) та ГО «Культурно-мистецький форум ім. князів Острозьких» (голова – Лариса Бащук).

Організатор фестивалю, матушка Лариса Бащук зауважує, що подібні зустрічі згуртовують та надихають однодумців, людей, яких об’єднує спільна хорова справа та кліросне служіння.

Крізь призму церковних піснеспівів діти та молодь розкривали красу своїх душ і різнобарвність духовної музичної культури. Учасники намагалися за допомогою співу передати радість Великодніх днів, – зазначає матушка Лариса.

У рамках фестивалю відбулося святкове вечірнє Богослужіння та концертна програма хорових колективів Рівненщини та Хмельниччини. Учасниками фестивальної програми стали: дитячий хор Різдво-Богородичного кафедрального собору м. Славута (керівник – Наталія Мельничук); вокальний ансамбль «Свічечка» Св.-Троїцького храму с. Українка Острозького району (керівник – Ірина Корнійчук); ансамбль Різдво-Богородичного кафедрального собору м. Славута (керівник – Анна Мельничук); молодіжний камерний хор Св.-Воскресенського храму м. Острог (керівник – Ганна Бонка); молодіжний хор Св.-Богоявленського кафедрального собору м. Острог (керівник – Лариса Бащук).

У програмі фестивалю звучав тропар Пасхи різними мовами, різноманітні варіації кондака, ексапостиларія, задостойника та інші духовні твори. Хоровий колектив Св.-Богоявленського собору особливу увагу приділив старовинному острозькому розспіву XVI ст. та виконав одну зі стихир Неділі жінок-мироносиць саме цим розспівом у гармонізації Олександра Тарасенка.

– Острог ще з  XVI ст. був одним із найважливіших центрів українського церковно-співочого мистецтва, тому організація подібних заходів зараз відновлює цю історичну та культурну справедливість. Фестиваль став першою ластівкою, що полетіла в небо і залишила відлуння у десятках голосів. Декілька місяців тому у Св-Воскресенському храмі м. Острог ми провели Перший З’їзд православних регентів. Гадаю, про першість цього міста у духовному та культурно-просвітницькому планах скоро можна буде говорити з таким же розмахом, як і 500 років тому, – говорить керівник молодіжного камерного хору Св.-Воскресенського храму м. Острог Ганна Бонка

На завершення концертної програми слухачі отримали музичний подарунок від гостей фестивалю – випускників Волинської Духовної Семінарії – ієрея Ростислава Бащука (м. Острог), диякона Михаїла Гнесюка  (м. Корець) та Сергія Терещука (м. Луцьк). Організатори нагородили учасників дипломами та завершили «Великодні зустрічі» у теплій атмосфері дружнього спілкування.

За матеріалами сайту Рівненської єпархії УПЦ