СВЯТО ЖІНОК-МИРОНОСИЦЬ У СМОРДВІ

22 квітня, у третю неділю після Пасхи Православна Церква молитовно вшановує пам’ять жінок-мироносиць. Жінок, які безстрашно йшли за Христом, супроводжували Його, слухали проповіді: це Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Іоанна, Марфа, Марія, Сусанна. Ці жінки пішли за Спасителем, залишивши все, адже вони побачили в Ньому мету свого відродженого життя, вічну істину.

У цей день ми молитовно згадуємо не тільки святих жінок, але прославляємо ідеал православної жінки. Ми звеличуємо терпіння, щедрість душі, самопожертву заради ближнього – вічний, тихий подвиг любові…

Кожна сучасна жінка-християнка має право називатися мироносицею, тому що носить у своїх грудях цінний сосуд – жіноче серце. І тому потрібно прагнути щоб наповнювався він дорогоцінним миром – великою любов’ю до Бога і до ближнього та Пасхальною радістю.

З нагоди свята у Різдво-Богородичному храмі села Смордва була відслужена Божественна Літургія. Після закінчення богослужіння відбулося святкове дійство з участю наймолодших прихожан храму. З дитячих вуст лунали теплі слова вітань, піснеспіви та щира дитяча молитва за матерів. Здавалося, що навіть сама природа сприяла цьому дійству, щирі дитячі молитви линули у ясне, чисте, блакитно-бездонне небо. Особливе захоплення у глядачів викликала сценка «Великоднє диво». Атмосфера свята була настільки радісно-зворушливою, що, здається, вдалося доторкнутися до серця кожного, адже присутні, навіть чоловіки, не стримували сліз.

Зі словами привітання та вдячності до глядачів звернувся настоятель храму протоієрей Анатолій Синиця. Настоятель побажав усім присутнім наслідувати приклад тих, хто не злякався сильних світу цього і був вірним Христу до кінця. Особливі слова вдячності батюшка висловив організаторам, учительському колективу та прихожанам, які долучилися до підготовки свята.

Після дійства усі продовжили святкування за трапезою. Кожен покидав подвір’я храму з вдячністю Богу, та зі словами подяки священику за організоване свято.

Ольга Синиця, Тетяна Ільчук

Переглядів: 67

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *