Більше тисячі вірян УПЦ прийшли з молитвою до Верховної Ради

6 жовтня, в день розгляду парламентом законопроекту № 4128, більше тисячі вірян зібралися на молитовне стояння біля стін Верховної Ради. Парафіяни Української Православної Церкви молилися про мир в Україні і про те, щоб депутати не проголосували за законопроект, який може узаконити церковне рейдерство.

Своїм молитовним стоянням віряни протестують проти законопроекту № 4128 – про зміну релігійними громадами підпорядкованості. На забезпечення порядку направили сили поліції і Нацгвардії.

На думку експертів, законопроект № 4128 лобіюють представники Київського Патріархату, щоб отримати можливість на законних підставах захоплювати храми УПЦ. Законопроект дає можливість навіть атеїстам брати участь у житті релігійної громади.

Фахівці вважають, що в разі його прийняття в країні загостриться міжконфесійне протистояння, котре може призвести до незворотних наслідків.
Європейські правозахисні організації також визнали законопроект № 4128 дискримінаційним.
Молитовне стояння під стінами ВР продовжується з 5 жовтня.

За матеріалами сайту Рівненської єпархії УПЦ